LinkedIn’a Yeni Gelen Video Ve Yazı Efektleri

LINKEDIN’DEN  YENİ VİDEO FİLTRELERİ VE YAZI EFEKTLERİ

Ekim ayında, Linkedin, konferans katılımcılarına, platforma yükledikleri içeriğe özel etkinlik çerçeveleri ekleme fırsatı veren videolar için Snapchat benzeri efektlerini duyurdu.

Linkedin profesyonel sosyal ağ ve birçok endüstrinin büyük bir parçası olan bir sosyal ağ. İş ve eğlencenin iç içe olması hedeflenen bu sosyal ağ, sıkıcılığını bir kenara bırakmak ve insanlarla olan etkileşimlerini arttırmak için ekim ayında başlattığı bu güncellemeyi  bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu hafta, Linkedin yeni video filtrelerini ve metin stillerini duyurdu. Böylece, kullanıcılara platformdaki video içeriklerini çeşitlendirmek için daha fazla seçenek sunulmuş oldu.

Setup34 Dijital Ajans LinkedIn Yeni Gelen Video Efekti

Linkedin, uygulama içinde oluşturulan videolara Snapchat tarzı filtreler eklenebilmesine olanak sunan yeni video özelliğini sundu. Sırasıyla Instagram, Facebook ve WhatsApp’a uyarlanarak ilginç bir noktaya taşınan Snapchat’in “filtre” ve “hikaye” özelliği profesyonel sosyal ağ uygulaması Linkedin’e de geliyor.

Konuma dayalı filtreler, Linkedin kullanıcılarının uygulama içerisinde videoyu doğrudan kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanıyor. Uygulama ile video kaydı yapıp anında paylaşmayı kolaylaştıran yeni özelliğin tanıtımı, bir konferans ile gerçekleştirildi. Şirket gelecekteki etkinlikler için de yeni  filtrelerini sunmayı planlıyor. Filtreler genel olarak, konferanslar ve iş toplantıları gibi profesyonel etkinlikleri duyurmak için kullanılacak. Oluşturulan filtreler,  etkinliğin adı, yeri ve tarihi gibi bilgileri içerecek, hem de konuşmacıların profil fotoğrafını barındıracak. Bu filtrelerle paylaşılan videoların platformdaki diğer tür içeriklere göre 20 kat daha fazla paylaşılmış olması dikkat çekici bir diğer nokta.

Linkedin, Microsoft tarafından satın alındığından beri çok şey değişime gitti. Microsoft,  diğer platformlarda olduğu gibi, video da Linkedin’i devraldı. Aslında şirketin kendisi bugün, videonun platformdaki diğer içerik türlerinden 20 kat fazla paylaşılmış olması da bu başarılı hamlenin bir kanıtı. Linkedin’in  renklenmeye başlamasının ilk örneği olarak bunu göstermek mümkün.

Setup34 Microsoft LinkedIn Birleşmesi

Bunu değiştirmek ve daha fazla video içerik oluşturucu eklemek için Linkedin artık video filtrelerini ve paylaşmadan önce videolarınıza eklenecek metin efektlerini tanıtıyor. Bu özellik ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen etkinlikler sırasında test edildi. Başarısı, şirketi, özelliği genişletmek ve tüm kullanıcılara erişim sağlamak için ilham verdi. Şu an için sadece 3 filtre ve 3 metin stili ile oldukça basit görünüyor ama Linkedin yakın gelecekte daha fazla filtre ve video seçeneğiyle karşımıza çıkacağı şüphesiz.

 

Merakla bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir