Setup34 Dijital Ajans Facebook Hikayelere yeni özellikler geliyor

Facebook Hikayeler’e Yeni Özellikler Ekliyor

Hikayelerin İçeriği Çeşitleniyor

Facebook, hikaye özelliğini 2017 yılından bu yana kullanıma sunmuştu. Şu sıra ise Facebook hikayeler kısmına yeni özellikler yapmak için kolları sıvamış durumda… Hikayelerin dünya çapında kullanılabilmesi için geçtiğimiz yıl Hindistan’a bir ekip göndermişti. Bu ekip, hikayeler özelliğinin farklı dillerde ve kısıtlı depolama alanı olan telefonlarda nasıl kullanılabileceğini araştırdı. Birkaç gün önce ekip bölgede üzerinde çalıştığı ve bir süre sonra tüm dünyada aktif olacak 3 farklı özelliği yayına aldı. Yeri gelmişken belirtmek gerekiyor; Facebook tüm bu yeniliklerle Snapchat’i de geride bırakmayı planlıyor. Facebook’un bir diğer yeniliği olan FaceDate uygulamasında da bir diğer yazımızda bahsetmiştik.

Setup34 Dijital Ajans Facebook Hikayelere yeni özellikler geliyor
Setup34 Dijital Ajans Facebook hikayelerinde renkli bir arka plan ya da fotoğraf üzerine sesli bir mesaj yerleştirmeniz mümkün olacak.

İlk Özellik: Sesli Gönderiler

Bu özellik yazı yazmayı sevmeyen ya da podcast türünde içeriklere yoğunlaşan kullanıcılara hitap edebilir. Bu yenilik ile Facebook hikayelerinde renkli bir arka plan ya da fotoğraf üzerine sesli bir mesaj yerleştirmeniz mümkün olacak.

İkinci Özellik: Arşiv

Facebook hikayelere eklenen ikinci özellik ile kullanıcı arşiv özelliğine de kavuşuyor. Bu özellik sayesinde Facebook hikayelerde yayınladığınız gönderiler otomatik olarak kaydediliyor. Böylece bu içeriği sonrada görüntüleyebiliyor ve haber kaynağında tekrar paylaşabiliyorsunuz.

Setup34 Dijital Ajans Facebook Hikayelere yeni özellikler geliyor
Setup34 Dijital Ajans Facebook Hikayelere yeni özellikler geliyor

Üçüncü Özellik: Özel  Bir Platformda Kaydetme

Hikayelere gelen bir diğer özellik ise telefonlarında kısıtlı depolama alanı olan kullanıcıların dikkatini çekecek gibi görünüyor. Bu özellik, hikaye kullanıcılarının Facebook kamerası ile çektikleri fotoğraf ya da videoları platforma özel bir şekilde kaydetmelerini sağlıyor. Yani kullanıcılar bunları için telefonda depolamak zorunda kalmıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir